Jak i gdzie można oglądać filmy i seriale online za darmo?

Sytuacja w ostatnich miesiącach daleka jest od standardowej. Wielu z nas zostało często wbrew naszej woli pozamykanych w domach pod pozorem dbania o nasze bezpieczeństwo. Nie wnikając specjalnie w kwestie polityczne i socjologiczne związane z pandemią spowodowaną COVID-19 trzeba przyznać, że każdy z nas otrzymał od losu całkiem sporo wolnego czasu do wykorzystania…

Jedni zaczęli rozglądać się za możliwościami na dodatkowy zarobek on-line, inni zdecydowali się poświęcić więcej czasu na spędzanie go z własnymi dziećmi, a prawie wszyscy postanowili odrobić zaległości w oglądaniu filmów i seriali, na których oglądanie nie było wcześniej czasu.

Dzisiaj platformy takie jak ”Netlix” czy ”HBO GO” święcą triumfy popularności. Nie każdego jednak stać, ażeby co miesiąc płacić abonament… Pozostaje zatem fundamentalne pytanie:

Jak oglądać filmy za darmo?

Jest w sieci kilka miejsc, gdzie możemy oglądać filmy za darmo.

Pierwszą taką stroną jest CDA. W tym wypadku mamy do wyboru ”zwykłe CDA” oraz ”CDA PREMIUM”. Oczywiście w wersji płatnej mamy do wyboru więcej tytułów do dyspozycji, ale i w nieodpłatnej wersji tego serwisu mamy możliwość oglądania całkiem sporej ilości filmów. Trzeba tylko oglądnąć na początku jakąś krótką reklamę. Popcorn, Coca Cola i możemy czuć się jak w kinie.

Drugim miejscem, gdzie możemy oglądać filmy online za darmo jest strona: ekinomaniak.net W przypadku tej strony mamy możliwość sprawdzenia z jakiego typu filmem mamy do czynienia, czy jest to film z napisami czy z dubbingiem, a nawet możemy sprawdzić ile trwa dana produkcja. Zdecydowanym plusem w przypadku tej strony jest fakt, że filmy ładują się zdecydowanie szybciej, aniżeli w przypadku wcześniejszej propozycji. TV za darmo nie musi więc być wcale taka uciążliwa…

ALLTUBE.TV to kolejna możliwość na oglądanie filmów w 100% za darmo i bez rejestracji. I chociaż w przypadku tego serwisu nie ma zbyt wielu opisów czy sama szata graficzna nie robi na nas piorunującego wrażenia; to kwestie te zdecydowanie rekompensuje fakt, że filmy działają płynnie, bez jakichkolwiek problemów z buforowaniem. Prostota i funkcjonalność w tym wypadku jest zdecydowanie na plus!

OK. Filmy filmami, ale są także miłośnicy seriali, którzy potrafią przez wiele godzin z rzędu śledzić losy swoich ulubionych bohaterów. Co z nimi? Co z osobami, którzy preferują oglądanie tego typu form filmowych.

Gdzie oglądać seriale?

Jest to szczególnie gratka dla fanów seriali animowanych. Na tej stronie znajdziesz ich całe mnóstwo. Co ważne – na tej stronie znajdziesz seriale w języku polskim, tak więc odpada od razu problem z brakiem znajomości języka angielskiego. Żeby nie było jednak za różowo, to w przypadku tego serwisu musimy się jednak uzbroić w cierpliwość, bo tutaj ”akcja reklamowa” realizowana jest na masową skalę i żeby dobić do momentu startu serialu musimy ”pokonać” 10-15 wyskakujących okienek… W przypadku tej strony, taka jest po prostu cena, ażeby móc oglądać seriale za darmo.

Drugą stroną, gdzie możemy zupełnie zatracić się w oglądaniu seriali jest VOD.PL W przypadku tej strony mamy do dyspozycji wyszukiwanie naszych ulubionych seriali za pomocą kryteriów takich jak: popularność serialu, gatunek – do wyboru aż 15 różnych opcji! Jeżeli natomiast jesteśmy fanem określonego rodzaju filmów, gdzie kryterium jest jego pochodzenie, to też jest taka opcja. Mamy do wyboru filmy: polskie, europejskie oraz zagraniczne.

To jeszcze nie koniec listy, gdzie oglądać seriale za darmo. Przyjrzyjmy się kolejnym interesującym opcjom.

Następnym fajnym miejscem, gdzie możemy oglądać darmowo seriale jest iPla.tv W przypadku tego serwisu musimy przed obejrzeniem serialu zapoznać się z dwiema lub trzema reklamami, natomiast to co może zdecydowanie poprawić nam humor to fakt, że znajduje się tutaj całkiem sporo archiwalnych kultowych polskich seriali niedostępnych nigdzie indziej. Jeżeli więc chcesz wrócić wspomnieniami, do lat minionych to droga wolna.

I na sam koniec miła niespodzianka…

Jeżeli Twój apetyt na stare dobre polskie produkcje filmowe został rozbudzony, to na sam koniec podzielę się z Tobą sekretnym miejscem, gdzie można obejrzeć: kultowe cytaty z polskich filmów i seriali, najpopularniejsze filmy w historii polskiej kinematografii czy też najlepsze sceny polskiego kina. Jak to mówią: „Najciemniej pod latarnią” i w tym wypadku słowa te mają ukryty sens. Któż by pomyślał, że na największej platformie z treściami video odnajdziesz takie właśnie ”polskie rarytasy”.

Podsumowanie

Powyższe miejsca, o których wspomniałem i pokrótce opisałem nie są oczywiście jedynymi serwisami, gdzie występuje TV za darmo. Przy odrobinie dobrej woli i zacięcia detektywistycznego, z pewnością na własną rękę będziesz w stanie odnaleźć miejsca, gdzie można oglądać filmy online za darmo. Pamiętaj, że internet ma to do siebie, że cały czas się rozwija i zmienia i być może za jakiś czas część platform, o których napisałem nie będzie już działać. Głowa do góry – na to miejsce pojawią się kolejne ciekawe strony, gdzie będziesz mógł oglądać filmy i seriale bez końca…