Recenzja filmu Ciche Miejsce

admin9 kwietnia, 2022

recenzja filmu Ciche MiejsceCiche miejsce Jana Krasińskiego to rozdrabniacz nerwów. To film, który ma sprawić, że będziesz aktywnym uczestnikiem gry napięcia, a nie tylko biernym obserwatorem w rozwijającym się horrorze. Większość wielkich horrorów dzieje się tak dlatego, że aktywnie angażujemy się w losy bohaterów i angażujemy się w ćwiczenia filmowe rozgrywające się przed nami. Jest to napięty dreszczyk emocji-rodzaj filmu, który przyspiesza tętno i bawi się oczekiwaniami publiczności, nigdy nie traktując ich jak idiotów. Innymi słowy, to naprawdę dobry horror.

Z jego scenariuszem, napisanym wspólnie przez Bryana Woodsa i Scotta Becka, Krasiński nie traci czasu. Widzimy rodzinę a Krasiński gra bezimiennego ojca, jego prawdziwa żona Emily Blunt gra matkę, a Noah Jupe („Suburbicon”), Millicent Simmonds („Wonderstruck”) i Cade Woodward grają ich troje dzieci. Najstarsza, dziewczyna, jest głucha. Karta tytułowa mówi, że to „dzień 89” i możemy powiedzieć, że jesteśmy w niedawno postapokaliptycznym świecie. Rodzina bardzo powoli bo na palcach porusza się po sklepiku w małym mieście, biorąc kilka pozostałych zapasów i kilka leków na receptę dla starszego chłopca, który wygląda na chorego na grypę. Komunikują się w języku migowym i są niezwykle ostrożni, aby nie wydawać dźwięku, ale najmłodszy chłopiec rysuje obraz rakiety na podłodze to, co podpisuje, zabierze je wszystkie. Na naszym portalu możesz zobaczyć film Ciche Miejsce online i za darmo. Ponadto, posiadamy obecnie dwie jego części.

Szybko dostrzegamy, że dźwięk w tym świecie jest niebezpieczny. I niebezpieczeństwo jest zintensyfikowane w następującej kolejności, jak najmłodsze dziecko znajduje zabawkę, która sprawia, że hałas i sprawy nie kończą się dobrze. Większość Cichego miejsca ma miejsce ponad rok później, ponieważ rodzina nadal opłakuje, a matka jest w około 38 tygodniu ciąży. Przygotowanie do przybycia noworodka do świata bez hałasu jest trudne, a ojciec nadal przegląda artykuły prasowe i badania, szukając sposobu na powstrzymanie stworzeń, które zabijają przy najmniejszym dźwięku.

Wielcy wrogowie, którzy potrafią wykryć swoją zdobycz, od lat są częścią wielkiego kina, od ksenomorfów polujących na załogę Nostromo w Obcym po dinozaury z Parku Jurajskiego, a Krasiński zna tę linię. Jest niesamowicie mądry, jeśli chodzi o sposób, w jaki wprowadza widza w tę grę słuchową. Regularnie, ale niezbyt regularnie ustawia coś, co można nazwać  oczekiwaniami słuchowymi. Pokaże nam strzelbę lub odsłonięty gwóźdź w podłodze lub zegar w ciszy i dobrze wiemy, jakie dźwięki mogą wydawać. Nie martw się Krasińskiemu wcale to nie przesadza. Nie ma pokoi z dzwonkami i tłuczonym szkłem. Przypominamy, że można u nas obejrzeć filmy online za darmo. Jest to bardzo subtelne, sprytne narzędzie do opowiadania historii, które buduje napięcie, gdy reżyser i jego współpracownicy nie mogą używać dialogu, aby to zrobić, i wciąga nas w ten świat w sposób nieoczekiwany i niesamowicie przyjemny.

Categories