Recenzja filmu Tenet

admin4 kwietnia, 2022

kadr z filmu Tenet

Film rozpoczyna się od misji wydobycia w operze, a nasz nienazwany bohater decyduje się wziąć truciznę zamiast sprzedać swoich towarzyszy. Budzi się na statku szpitalnym z tajemniczymi przełożonymi, informując go, że jego gotowość do śmierci za dyskrecję czyni z niego idealnego agenta do misji uśmiercenia handlarza bronią Andrieja Satora. Prowadzi to do serii pościgów Macguffina i tropów oraz misji szpiegowskich, w których główny bohater i jego partner Neil próbują porozmawiać, aby ustalić jakieś malarskie lub mechaniczne doodad lub co powstrzyma III wojnę światową, której doświadczamy obecnie przez odwrócone w czasie szczątki.

W jakiś sposób ludzie z przyszłości dowiadują się, jak odesłać rzeczy namacalne z powrotem do przeszłości. Tak więc, kula odwrócona w czasie nie leci już w przód lecz wraca z powrotem do pistoletu. Bieg czasu jest przeciwny, więc bohater musi wymyślić, jak uniknąć nadchodzącej wojny, która polega na zatrzymaniu Satora. Jednak Sator nie może zostać zamordowany, ponieważ skrywa sekrety tego, jak dokładnie dzieje się inwersja czasu i tego dziwacznego związku z odległą przyszłością. Film Tenet obejrzysz za darmo tutaj.

Nie dam się wciągnąć w różne inwersje czasowe poza stwierdzenie, że ogólna struktura założenia jest podzielona na dwie połowy. Pierwsza połowa rozpoczyna się przy dość standardowym klipie z różnymi przedmiotami odwróconymi tak, że pocisk wraca do pistoletu lub protagonista i Neil mogą wspiąć się po budynku. Film skręca w połowie drogi, gdzie widzimy gigantyczną maszynę, w której ludzie mogą być odwróceni, chociaż muszą nosić maski tlenowe, ponieważ ich płuca nie radzą sobie z odwróconym powietrzem.

To prowadzi bohatera z powrotem przez wydarzenia z pierwszej połowy w odwrotnej kolejności, jednocześnie dowiadując się, że Sator próbuje złożyć urządzenie Zagłady, które zderzy przyszłość z przeszłością i unicestwi całe życie. Sator nie ma nic przeciwko, bo ma nieuleczalną chorobę i nie chce, by świat po nim żył. On jest ostatecznym oprawcą-jeśli nie może mieć życia, nikt nie może. Więcej dowiecie się oglądając film Tenet a szczerze powiem wam, że warto poświęcić trochę czasu na dzieło. Lubisz Filmy? Sprawdź nasze filmy online za darmo bez rejestracji! Gwarantujemy świetną zabawę na kilkanaście godzin!

Categories